-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМВР постапува по случајот со снимката од насилници во автобус на ЈСП...

МВР постапува по случајот со снимката од насилници во автобус на ЈСП од кои било побарано да носат маски

Полицијата постапува по случајот со двете лица кои во автобус на ЈСП реагираат насилно и им се закануваат на патниците, откако им било посочено да стават маски на лицето. Видеото попладнево осамна на социјалните мрежи, но засега нема информации кога е снимано, ниту пак на која линија сообраќал автобусот во моментот.

На него се гледаат две лица со маски под брадите како агресивно реагираат кон останатите патници. “ЌЕ ТРЕБА НЕКОМУ ГЛАВАТА ДА МУ ЈА ИСЕЧАМ”, вели еден од нив на почетокот на видеото.

„Значи маска, абе нема држава, ќе работи државата за мене и полиција. Немој госпоѓо… Ќе те носам у киселина, ќе те топам, не знаеш со кого имаш работа…“

Според објавеното, заканите следуваат откако лицата биле предупредени да стават маски додека се во автобусот.

“Жена во години им вели да стават маска, тие ја тепаат! Се закануваат на пола автобус дека ќе му сечат глава и дека ќе ги ставаат во киселина! На крај ја напаѓаат девојката која снима”, се вели во статусот објавен на Твитер.

Ние сме верници, вие не сте, вели еден од нив, продолжувајќи го вербалниот конфликт со остантите патници. Видеото предизвика реакции на социјалните мрежи попладнево, со осуда кон агресивните патници.

Од МВР соопштија дека се запознаени со инцидентот и дека работат на расчистување на случајот.
сител

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...