31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Спасовски: Не му давам збор на заменик министерот Назим Буши зошто е...

Спасовски: Не му давам збор на заменик министерот Назим Буши зошто е казнет, затоа јас ќе одговарам на новинарските прашања !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, не му даде збор на заменикот Назим Буши на новинарско прашање да ја прокоментира групната фотографија на функционерите на ДУИ во Министерството за политички систем.

„Јас ќе одговорам затоа што он е казнет. Не може да одговори. Сега он носи маска. е може да одговори и затоа што е казнет сега носи маска. Ако не беше казнет, можеби сега немаше да ја носи маската и казнети се сите до еден што седеа на таа маса. Дали се претседатели на партии, пратеници или министри. Кога зборуваме за изрекување казни на државни функционери, барем мене или на ова раководство на МВР, не можете да замерите. Од премиерот, заменик-премиерот, министрите, сите до еден досега имаат казни поради тоа што направиле одредени превиди кои треба да ги санкционираме“,

рече Спасовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -