23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Пациенти колку да сакаш: За да соберат повеќе лајкови на ТикТок, две...

Пациенти колку да сакаш: За да соберат повеќе лајкови на ТикТок, две Струмичанки ја исклучија Новогодишната елка од струја.

Translate (Eng):[gtranslate]

Светот на младите денес им се врти само и единствено околу социјалните мрежи, барем за огромен процент од нив. Како да дојдат до поголем број на следбеници, повеќе лајкови, коментари. Многу неубави работи снимаат младите, за барем 5 минути слава. Така и овој пат, девојчиња во Струмица се снимале на социјалната мрежа ТикТок, како ја вклучуваат и исклучуваат елката на плоштадот. За нив може е забавно, но очигледно е дека не се свесни за можната опасност.

РЕКЛАМА
- Реклами -