Мицкоски: Каракачанов потврди дека има анекс на договорот со Бугарија, ќе одговара ли Заев за ширење лажни вести

Пред три месеци, во „Само интервју” на ТВ Канал 5 телевизија реков дека постои анекс на Договорот со Бугарија. Тогаш од Заев, неговите немоќни соработници и владината лажлива пропаганда бев нападнат дека ширам невистини. Mинистер од бугарската Влада потврдува потврдува дека постои Анекс од 12 точки кој е даден до македонската Влада, а според информациите со кои располагам е со исклучително лоши позиции за македонскиот идентитет, вели Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој поставува две прашања ќе се извини ли владата што ширеше лажни вести, и второто, што содржи анексот од 12 члена кој Владата го крие од очите на јавноста?

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here