22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваОвој Битолчанец се соблекуваше гол, пиеше мо*ка, но сега за само неколку...

Овој Битолчанец се соблекуваше гол, пиеше мо*ка, но сега за само неколку минути заработува 5.000 евра !! (Видео)

Битолченецот Ритко Мемедов или познат по името Ритко МДФК, од ден за ден станува се популарен во Македонија и надвор. Интересно е за ова момче како со неговата упорност стигна до слава која едно вклучување на неговиот канал му носи илијадници евра, а таков случај имавме во вчерашниот ден, кога за неколку минути заработи 5.000 евра.

Ритко ексклузивно за Шило Магазин открива дека неговиот живот е драстично сменет јас се мачев за парче леб целиот мој живот а сега преку хумор и забава заработувам неколку илјади евра благодарение на моите фанови, а тоа се моите МАФИЈАШИ.

Тој е популарен веќе подолг период, но во последниот период неговата популарност навистина е во поголем пораст. Имено, пред неколку недели Ритко МДФК имаше видео во кое шета две девојки врзани за врат кое ексклузивно беше објавено на нашата страна, објава која донесе лавина негативни коментари за двете девојки, но во шоубизнисот нема правила вели Ритко многумина сакаат да станат популарни преку мене но секоја објава може да биде и погрешно сфатена.

Во продолжение погледнете како се заработуваат пари во Македонија на лесен начин, со хумор и забава.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...