30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ''Благодарение на дождот дивоградбата кај Мавровка која беше срушена повторно изникна'' !!

”Благодарение на дождот дивоградбата кај Мавровка која беше срушена повторно изникна” !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Четири месеци по уривањето на дивоградбата на местото каде беше кафулето „Фонтана“ во ТЦ Мавровка, повторно „никнаа“ столбови. Но, разликата сега е што тие не се армирано-бетонски, туку наликуваат на метални профили, што значи дека повторно се гради нешто но градбата ќе биде монтажна.

Од Општина Чаир за „360 степени“ велат дека сопственикот има право, согласно првично поднесениот проект, на просторот да постави лесна конструкција.

Вака изгледаше големото шоу за кое имаше директен пренос на ТВ, а власта трврдеше дека тоа е доказ за правдата во Македонија:

РЕКЛАМА
- Реклами -