17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Заради пандемијата се откажува 23 тиот Курајчки Карневал

Заради пандемијата се откажува 23 тиот Курајчки Карневал

Translate (Eng):[gtranslate]

пандемијата.Традиционалниот ден на 13 ти Јануаринема услови идејки василичарската поворка рои над 200 учесници, исто така главниот дел на 14 ти Јануари е невозможно да се одржина сретсело каде се собираат над 2000 посетители .Благодариме на сите за
разирањето ви посакуваме многу здравје,среќни празници и успешна година .СО НАДЕЖ ЗА ПОБРГУ ЗАМИНУВАЊЕ НА ОВАА СИТУАЦИЈА СЕ ГЛЕДАМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА ЗА ВАСИЛИЦА ВО КУРАТИЦА.

Стои во соопштението на куратица.еу

РЕКЛАМА
- Реклами -