4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаЗаради пандемијата се откажува 23 тиот Курајчки Карневал

Заради пандемијата се откажува 23 тиот Курајчки Карневал

пандемијата.Традиционалниот ден на 13 ти Јануаринема услови идејки василичарската поворка рои над 200 учесници, исто така главниот дел на 14 ти Јануари е невозможно да се одржина сретсело каде се собираат над 2000 посетители .Благодариме на сите за
разирањето ви посакуваме многу здравје,среќни празници и успешна година .СО НАДЕЖ ЗА ПОБРГУ ЗАМИНУВАЊЕ НА ОВАА СИТУАЦИЈА СЕ ГЛЕДАМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА ЗА ВАСИЛИЦА ВО КУРАТИЦА.

Стои во соопштението на куратица.еу

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...