17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Пријава за жител на Велешта – Преку мобилен телефон упатувал закани со...

Пријава за жител на Велешта – Преку мобилен телефон упатувал закани со цел да изнуди пари од жител на с.Лабуништа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.Н.(40) од с.Велешта,Струшко поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. Б.Н. во период од три месеци во 2020 преку мобилен телефон испраќал пораки и упатувал закани на семејството на 58-годишен маж од с.Лабуништа,Струшко за наводен долг кој требало да го исплати неговиот син, соопшти полицијата.

Mvr

РЕКЛАМА
- Реклами -