25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата...

Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“.

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат од него.

Пренесуваме дел од пораките на социјалните мрежи:

– Со длабока БОЛКА И ЖАЛ ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и газда на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ со големо срце денес за жал почина погребот со сите протоколи ќе биде на гробиштата во село Јаловјане – Тетово во 13 часот со почит од персоналот на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ ПРЕД СЕ ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА НАШИОТ ГАЗДА НЕ Е ПОЧИНАТ ОД КОРОНА ВИРУС!!

РЕКЛАМА
- Реклами -