20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата...

Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“.

Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат од него.

Пренесуваме дел од пораките на социјалните мрежи:

– Со длабока БОЛКА И ЖАЛ ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и газда на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ со големо срце денес за жал почина погребот со сите протоколи ќе биде на гробиштата во село Јаловјане – Тетово во 13 часот со почит од персоналот на СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ ПРЕД СЕ ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА НАШИОТ ГАЗДА НЕ Е ПОЧИНАТ ОД КОРОНА ВИРУС!!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...