4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаОхриѓани ќе ви демонстрираат како изгледа едно зимско капење во Охридското Езеро

Охриѓани ќе ви демонстрираат како изгледа едно зимско капење во Охридското Езеро

Ниту ниските температури надвор, ниту снегот, ниту пак студената езерска вода, не ги поколеба тројца охриѓани денес да се искапат во водите на Охридското Езеро, на плажата Горица 3.

„Ова го направивме чисто спортски, но и да го прославиме првиот снег во Охрид оваа година. Се искапивме, три пати, а потоа уживавме во јануарското сонце и снегот. Се капам редовно во Охридското езеро, во текот на целата година и тоа за мене претставува вистинско задоволство, бидејќи не само што е добро за сопственото здравје, туку ме прави по исполнет како човек “, изјави Аднан Оџоски, за „Гласот на Америка“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...