24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Охриѓани ќе ви демонстрираат како изгледа едно зимско капење во Охридското Езеро

Охриѓани ќе ви демонстрираат како изгледа едно зимско капење во Охридското Езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Ниту ниските температури надвор, ниту снегот, ниту пак студената езерска вода, не ги поколеба тројца охриѓани денес да се искапат во водите на Охридското Езеро, на плажата Горица 3.

„Ова го направивме чисто спортски, но и да го прославиме првиот снег во Охрид оваа година. Се искапивме, три пати, а потоа уживавме во јануарското сонце и снегот. Се капам редовно во Охридското езеро, во текот на целата година и тоа за мене претставува вистинско задоволство, бидејќи не само што е добро за сопственото здравје, туку ме прави по исполнет како човек “, изјави Аднан Оџоски, за „Гласот на Америка“.

РЕКЛАМА
- Реклами -