23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Син на мајка: Мајката на екс директорот на АЕК го поддржа на...

Син на мајка: Мајката на екс директорот на АЕК го поддржа на Фејзбук, ти си школувано дете, јас исто така, твојот татко беше судија…

Translate (Eng):[gtranslate]

Разводите се тежок период за секое семејство, а поранешниот директор на АЕК Роберт (Боби) Орданоски реши својата одлука за развод и причините за тоа да го сподели со јавноста пишувајќи на Фејсбук дека неговата сопруга сака да го напупшти затоа што, според него, “се оладила бидејќи не е веќе директор и не може да и ги исполнува финансиските барања…“

 

Со поддрша на неговиот пост на Фејсбук се јави и неговата мајка, Радмила Орданоиска, која напиша:

РЕКЛАМА

“ Боби, ти поскаувам се надобро. Да се справиш со сите проблеми на надобар начин. Со тебе сум јас, твојата мајка и твојот брат, многу работа издржа за овие години и на работа и дома. Мораш да бидеш јак бидејќи ти си син на прави интелектуалци, мајка професор по книжевност со македонски и словенски јазици, таткоти 25 години судија кој неодамна почина а јас како професор кој не дозволи ниедна четворка да немате за време на вашето школување.Завршивте во најдобра гимназија во Скопје со многу натпревари по математика и Електротехнички факултет, групоа КТИА, насока компјутерска техника, информатика и автоматика. На моја жалост мојот помлад син не е вработен а тебе те малтретираат. Заклучок, на нашата држава не и требаат интелектуалци. Така Боби треба да си горд што сите во твојата фамилија се интелектуалци, се со високо образование ама на жалост твојот татко почина а јас се справувам со проблеми…“

Вечер

- Реклами -