18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Бугарскиот новинар Михаил Михајлов во одбрана на Вевчанци: Браво за Вевчани тоа...

Бугарскиот новинар Михаил Михајлов во одбрана на Вевчанци: Браво за Вевчани тоа знаме што го изгореа не е бугарско..

Translate (Eng):[gtranslate]

Бугарскиот новинар Михаил Михајлов неодамна објави видео во знак на протест против бугарската политика врз Република Македонија и бугарската малцинска политика со непризнавањето на македонското малцинство како и другите малцинства како уринира врз бугарското знаме, истиот денес се радува и им честита на Вевчанци што го запалија знамето кажуваќи дека тоа знаме е фа*истичко…

Во продолжение ви го прикажуваме неговото видео кое е прикачено на јутјуб:

РЕКЛАМА

- Реклами -