Дивиот препродавач на паркинг место на Клинички е приведен, доколку некој му плател екстра пари го тргал своето возило…

откако пред два дена беше објавено видео на кое може да се забележат диви препродавачи на паркинг места, на кои доколку им се плати одреден износ ги тргаат своите возила и ослободуваат простор.

Според реакциите, луѓе во мака кои имале потреба од здравствена услуга во клиниките кружеле и по половина час за да дојдат до место и не ја искористиле „услугата“ на добро координираната група. Денес Мвр соопшти дека го откриле идендитетот на лицето кое беше снимано со мобилен телефон како ги уценува граѓаните…
По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје, соопштија од МВР.

– Утврдено дека на 12.01.2021 околу 10.15 часот Ф.М. го нарушил јавниот ред и мир во кругот на клиничкиот центар.Со него е извршен разговор во полициска станица и ќе биде поднесен соодветен поднесок, а се преземаат и дополнителни мерки и активности, информираат од МВР.
Стои во соопштението на Мвр

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here