26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија МВР-Претреси во Охрид: Затворен е стриптиз бар кој работел после 18 часот....

МВР-Претреси во Охрид: Затворен е стриптиз бар кој работел после 18 часот. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Претреси во Охрид, затворен угостителски објект, сопственикот заработи две кривични пријави
На 16.01.2021 во 01.30 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции и Државен пазарен инспекторат извршена е контрола во угостителски објект на ул.„Железничка“ во Охрид, сопственост на Д.Т.(30) од Охрид, при што било утврдено дека објектот работи и покрај претходно изречената забрана за работа и ставената пломба на 06.01.2021 од страна на Државен пазарен инспекторат, а и притоа внатре биле затечени сопственикот, четири лица од персоналот…

РЕКЛАМА
- Реклами -