18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто...

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од страна на вработените, а повредени лица нема, соопшти полицијата.

Засега не е позната причината за избувнувањето на огнот.

РЕКЛАМА
- Реклами -