Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од страна на вработените, а повредени лица нема, соопшти полицијата.

Засега не е позната причината за избувнувањето на огнот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here