Апасиев: Татко ми зема 200 евра пензија, а мајка ми 100 евра стечај, таман, колку на Царовска шалчето

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците пред два дена.

Во врска со ова се огласи и пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, кој кажа дека вкупните месечни примања на неговите родители се колку еден шал на министерката.

-Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО, напиша на својот Фб профил пратеникот Димитар Апасиев.

Сител Телевизија

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here