13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Апасиев: Татко ми зема 200 евра пензија, а мајка ми 100 евра...

Апасиев: Татко ми зема 200 евра пензија, а мајка ми 100 евра стечај, таман, колку на Царовска шалчето

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците пред два дена.

Во врска со ова се огласи и пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, кој кажа дека вкупните месечни примања на неговите родители се колку еден шал на министерката.

-Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО, напиша на својот Фб профил пратеникот Димитар Апасиев.

РЕКЛАМА

Сител Телевизија

 

- Реклами -