Српскиот фудбалер го изневери жената

Српскиот фудбалер Зоран Тошиќ (33) се разведува од невенчаната сопруга Јована Гајиќ (31).

Според „Информер“, атрактивната црнка веќе неколку месеци е во врска со Филип Ровчанин (26), внук на Дарко Шариќ.

Гајиќ со месеци успешно ја криеше аферата со синот на сестрата на Шариќ, Данијела. Двајцата ја започнале врската додека Тошиќ бил во Кина, каде игра за Таиџу.

Фудбалерот се врати во Србија во декември, а потоа замина на одмор со сопругата со која има син и ќерка. Прво беа во Дубаи, па заминаа за Копаоник.

– Јована му објаснила на Филип дека ќе мора да почека уште некое време и дека не може тукутака да го напушти Зоран по седум години љубов, пред се заради ќерката и синот. Замина на одмор со фудбалерот во Дубаи, а потоа и на Копаоник. На зимувањето Тошиќ дознал за аферата на Јована, а потоа таа се спакува и сама тргна кон Белград – вели изворот на Информер.

Целосната сторија во Канал 5

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here