15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветСрпскиот фудбалер го изневери жената

Српскиот фудбалер го изневери жената

Српскиот фудбалер Зоран Тошиќ (33) се разведува од невенчаната сопруга Јована Гајиќ (31).

Според „Информер“, атрактивната црнка веќе неколку месеци е во врска со Филип Ровчанин (26), внук на Дарко Шариќ.

Гајиќ со месеци успешно ја криеше аферата со синот на сестрата на Шариќ, Данијела. Двајцата ја започнале врската додека Тошиќ бил во Кина, каде игра за Таиџу.

Фудбалерот се врати во Србија во декември, а потоа замина на одмор со сопругата со која има син и ќерка. Прво беа во Дубаи, па заминаа за Копаоник.

– Јована му објаснила на Филип дека ќе мора да почека уште некое време и дека не може тукутака да го напушти Зоран по седум години љубов, пред се заради ќерката и синот. Замина на одмор со фудбалерот во Дубаи, а потоа и на Копаоник. На зимувањето Тошиќ дознал за аферата на Јована, а потоа таа се спакува и сама тргна кон Белград – вели изворот на Информер.

Целосната сторија во Канал 5

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...