Венчавка во Харков – Церемонија во метро, фотосесија меѓу рушевини од гранатирањето.

Украински пар се венчал во метро во Харков, а склучениот брак одлучиле да го одбележат во воен амбиент, со рушевини околу нив.

Настја Грачева и Антон Соколов се фотографирале набрзо по венчавката, меѓу рушевините од трговскиот и деловен комплекс во вториот најголем град во Украина.

Снимката објавена на Твитер покажува како парот позира меѓу рушевините, а во описот се појаснува како изгледа венчавка во град под постојано гранатирање.

-Фотозоната во позадина на уништени згради и бомбардиран град, церемонија во метро. Ова е силна порака за светот – Харков се спротивставува и живеем стои во една од објавите.

Двајцата биле медицински лица пред да започне војната, а од тогаш се занимаваат со волонтерска работа пружајќи бесплатна медицинска помош и нега на оние на кои тоа им е потребно.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here