22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Охридскиот градоначалник Константин Георгиески се искапи во осветените езерски води.

Охридскиот градоначалник Константин Георгиески се искапи во осветените езерски води.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес Охридскиот градоначалник Константин Георгиески се искапи во осветените езерски води, но помина без казна за разлика од oстанатите капачи кај Сараиште кои денес беа евиндетирани и казнети од страна на полицијата за неносење маски.

Во духот на христијанските вредности, во “Долна Влашка Маала” на “Мазија” ја продолжив мојата Богојавленска традиција! Нека ни е за многу години Водици, здравје и радост за сите! Бог се јави, честита градоначалникот Георгиевски.

РЕКЛАМА

- Реклами -