4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветРускиот претседател Владимир Путин се нурна во ладната вода во Московската област...

Рускиот претседател Владимир Путин се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление.

Рускиот претседател Владимир Путин се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление.


Тој влезе во дупката во водата направена во облик на крст, се прекрсти три пати и се нурна во ладната вода.

-Владимир Путин учествуваше во богојавленското бањање и тоа е негова традиција која не ја менува поради ништо, реле портпаролот на претседателот, Дмитриј Песков.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...