1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаСтружани верни на традицијата: Крстот во Струга беше спуштен со конец во...

Стружани верни на традицијата: Крстот во Струга беше спуштен со конец во реката Црни Дрим. Видео..

Стружани останаа верни на традицијата па крстот во реката Црни Дрим беше спуштен со конец при што се осветија водите. Како што може да се забележи на самото видео сите мерки се запазени за заштита од Ковид-19, без собирање во масовен број.. а ладното време не ги спречи капачите да се искапат и оваа година…

За многу години Бог се јави !!!!!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...