13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Стружани верни на традицијата: Крстот во Струга беше спуштен со конец во...

Стружани верни на традицијата: Крстот во Струга беше спуштен со конец во реката Црни Дрим. Видео..

Translate (Eng):[gtranslate]

Стружани останаа верни на традицијата па крстот во реката Црни Дрим беше спуштен со конец при што се осветија водите. Како што може да се забележи на самото видео сите мерки се запазени за заштита од Ковид-19, без собирање во масовен број.. а ладното време не ги спречи капачите да се искапат и оваа година…

За многу години Бог се јави !!!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -