2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер, откако го одбрани трудот на тема „Улогата на локалната самоуправа во услови на вонредна и кризна состојба со осврт на епидемија во Општина Куманово”.

– Овој труд е сублимат на пракса и теорија во делот на менаџирањето на кризата со епидемија, истиот ги нотира сите позитивни активности но и пропустите во делот на менаџирањето со кризата, постапките и недостатокот на позитивните законски прописи во брзо разрешување на кризните состојби, вели Димитриевски.

ЗА ПОВЕЌЕ : КУМАНОВСКИ МУАБЕТИ

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...