24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска стана магистер, откако го одбрани трудот на тема „Улогата на локалната самоуправа во услови на вонредна и кризна состојба со осврт на епидемија во Општина Куманово”.

– Овој труд е сублимат на пракса и теорија во делот на менаџирањето на кризата со епидемија, истиот ги нотира сите позитивни активности но и пропустите во делот на менаџирањето со кризата, постапките и недостатокот на позитивните законски прописи во брзо разрешување на кризните состојби, вели Димитриевски.

РЕКЛАМА

ЗА ПОВЕЌЕ : КУМАНОВСКИ МУАБЕТИ

- Реклами -