18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија По објавата во Шило МВР го пронајде тетовецот кој објави видео како...

По објавата во Шило МВР го пронајде тетовецот кој објави видео како незаконски поминува на наплатна рампа

Translate (Eng):[gtranslate]

Тетовската полиција го расчисти случајот со видео-клипот кој неодамна преку социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави во јавноста, а се однесува на незаконско поминување на наплатна рампа, информираат од МВР.

Како што додаваат од таму, на него се гледа како маж покажува некаква легитимација на наплатна станица и без да плати надоместок, поминува со возило „мерцедес“, со гостиварска регистарација.

Станува збор за М.З. (32) од тетовско Желино и со него на 18. јануари бил извршен службен разговор во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе следи и соодветен поднесок.

РЕКЛАМА

Воедно од МВР појаснуваат дека М.З. не е вработен во министерството, како што претходно било објавено во дел од медиумите.

- Реклами -