25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Скопјанец спасува две премрзнати кучиња кои беа заглавени во замрзнатата вода кај...

Скопјанец спасува две премрзнати кучиња кои беа заглавени во замрзнатата вода кај Градски Парк. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

➡️Пред малку бев сведок на една прекрасна хумана случка која што се случи во Градски парк во Скопје.
➡️Имено, како што можете да видите на видеото, млад дечко спасува две кучиња кои се заглавија во замрзнатата вода. Иако кучињата не беа во негова сопственост дечкото без размислување со ризик скокна во водата и ни докажа на сите дека во ова време невреме сепак постојат хумани луѓе кои што ни ја враќаат надежта и вербата во човештвото.
🙋ВАСКО е името на херојот на денот‼️‼️
П.С. На видеото е прикажано спасувањето на едното куче, додека другото е на средината од езерото.

Стои во објавата на Сара

РЕКЛАМА
- Реклами -