2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаСкопјанец спасува две премрзнати кучиња кои беа заглавени во замрзнатата вода кај...

Скопјанец спасува две премрзнати кучиња кои беа заглавени во замрзнатата вода кај Градски Парк. (Видео)

➡️Пред малку бев сведок на една прекрасна хумана случка која што се случи во Градски парк во Скопје.
➡️Имено, како што можете да видите на видеото, млад дечко спасува две кучиња кои се заглавија во замрзнатата вода. Иако кучињата не беа во негова сопственост дечкото без размислување со ризик скокна во водата и ни докажа на сите дека во ова време невреме сепак постојат хумани луѓе кои што ни ја враќаат надежта и вербата во човештвото.
🙋ВАСКО е името на херојот на денот‼️‼️
П.С. На видеото е прикажано спасувањето на едното куче, додека другото е на средината од езерото.

Стои во објавата на Сара

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...