4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија30 години напорни тренинзи и напорна работа- Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“...

30 години напорни тренинзи и напорна работа- Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ прослави три успешни децении !!!!!

30 години упорност и истрајност,
30 години напорни тренинзи и напорна работа,
30 години принцип, работа на себе си, работа на тимот, клубска работа,
30 години љубов, верба, надеж и мотив за подобри поединечни и клубски резултати .
30 години борба!
Среќен родеден Теквондо ИТФ Македонија!
Нека се множат успеси, медали и шампионати!
„Јас го оставам теквондото на идните генерации на човештвото, како трага оставена од човекот што живеел во доцниот 20-тии век. 24 форми претставуваат 24 часа, еден ден, или целиот мој живот – генерал: Чои Хонг – Хи – таткото на теквондото“.


Pn Metal Во присуство на своите членови и блиски соработници вечеравечер Таеквонд-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ ги прослави заедничките резултати кои ги нанижа во текот на годинава што изминува. Воедно одбележаа и јубилеј од 30 години.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...