Моторџијата Жути почина откако излетал од патот за „Пуста Брезница“

Со голема тага и неверување ја примивме веста за смртта на еден од легендите на македонскиот мото свет, Горан Стојмировски – Жути. Искрено сочувство до семејството, клубот и пријателите, нека почива во мир“, објавија на Фејсбук профилот на Мотори.мк.

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот кон с.Пуста Брезница, скопско, мотоцикл „хонда”, со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.С.(51) од Скопје, излетал надвор од патот, информираат од МВР.

Во несреќата мотоцикистот се здобил со тешки телесени повреди, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош, каде починал.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here