26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија 48 годишен маж од Кочани изгоре во пожар.

48 годишен маж од Кочани изгоре во пожар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано утрово околу 6 часот и 25 минути во полиција било пријавено дека во кочанското село Грдовци настанал пожар во куќа во сопственост на 48-годишниот А.J.

Откако интервенирала противпожарна екипа, В.Ј.(71) била извадена од куќата и пренесена во медицинскиот центар во Кочани за укажување лекарска помош, додека кај А.Ј. била констатирана смрт.

Полицијата извршила увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

нова македонија

- Реклами -