26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Заев: Јас можам да мислам дека невини луѓе лежат во затвор, но...

Заев: Јас можам да мислам дека невини луѓе лежат во затвор, но судот е тој што утврдува со докази итн. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинар и наш колега од Тв21 му постави прашање на премиерот Заев во врска случајот Монструм,дали сеуште мисли дека невини луѓе лежат во затвор.

Во случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство кај Смилковско езеро, во април 2012 година, обвинети се Алил Демири и Африм Исмаиловиќ (во бегство) и Агим Исмаиловиќ, Фејзи и Хаки Азири и Сами Љута. На Велики Четврток беа убиени момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски. За овој овој случај неодамна премиерот Заев кажа дека невини луѓе лежат во затвор, но доказите го докажаа спротивното при што обвинитрлката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за сторителите….

РЕКЛАМА
- Реклами -