4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветНа возраст од 57 години почина Марија од „Жикина династија“

На возраст од 57 години почина Марија од „Жикина династија“

Актерката Риалда Кадри’, позната по улогта на Марија во „Жикина династија“ ненадејно починала синоќа на возраст од 57 години во Атина, каде во последно време и живеела, потврдил нејзин пријател за Курир.рс.

Иста информација добил и еден од продуцентите на продолжението на „Жикина династија“ во кое таа требаше да игра.

Веста за смртта на Риалда ја објави и нејзиниот пријател Душан на Фејсбук и се простил од неа.

– Од нашите животи замина синоќа Риалда Шебек (1963-2021), глумица и психоаналитичарка, драга другарка. Се расплакав, после незнам ни јас колку време – напишал тој.

Риалда стана популарна на 14 години глумејќи во серијалот „Луди години“. Марија Тодоровиќ, подоцна Павловиќ ја играше вкупно осум пати.

Таа одиграла уште неколку помали улоги, а од почетокот на 90-те не се занимаваше со глума.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...