26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Вози со 300 км. на час, па „турира“ низ град и се...

Вози со 300 км. на час, па „турира“ низ град и се фали на социјалните мрежи- Безбедноста на граѓаните максимално загрозена

Translate (Eng):[gtranslate]

Твитерџиите открија уште еден лик кој на „Тик-ток“ се фали колку брзо може да вози по македонските патишта. Реокрдот му е 300 километри на час, а не му е првпат да стигне блису до таа бројка.

Во едно од бројните видеа што ги објавил, овој корисник се снимал и како турира низ град.

Има пилот во авионот?, прашува твитерџијата што го откри овој „рекордер“.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -