26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија МВР УАПСИ 4 ЛИЦА НА ЈАВНА СОБА, НО АДМИНИСТРАТОРОТ НАПРАВИ НОВА ГРУПА...

МВР УАПСИ 4 ЛИЦА НА ЈАВНА СОБА, НО АДМИНИСТРАТОРОТ НАПРАВИ НОВА ГРУПА…

Translate (Eng):[gtranslate]

Администраторите на „Јавна соба“ отворија нова група по денешните апсења на вкупно 4 лица, две од Битола, еден од Велес и еден од Штип, кои се директни учесници во групата Јавна соба на платформата Телеграм
Се работи на откривање и на тој кој ја креирал ваквата група и кои се биле членови.

Кусо време откако министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски јави за апсењата, групата почна да се полни со една иста порака во која стои известување дека е направена нова група, а администраторот повикува да му пишуваат во приватна порака за да им ја испрати.

Министерот Спасовски пред еден час извести дека се уапсени две лица за случајот „Јавна соба“, а по него премиерот Зоран Заев, исто така преку социјалните мрежи, извести дека испратиле категорични барања до социјалната мрежа Телеграм да ја избрише групата „Јавна соба“ и дека ќе инсистираат на тоа барање сѐ до негово конечно исполнување.

РЕКЛАМА
- Реклами -