4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМВР УАПСИ 4 ЛИЦА НА ЈАВНА СОБА, НО АДМИНИСТРАТОРОТ НАПРАВИ НОВА ГРУПА...

МВР УАПСИ 4 ЛИЦА НА ЈАВНА СОБА, НО АДМИНИСТРАТОРОТ НАПРАВИ НОВА ГРУПА…

Администраторите на „Јавна соба“ отворија нова група по денешните апсења на вкупно 4 лица, две од Битола, еден од Велес и еден од Штип, кои се директни учесници во групата Јавна соба на платформата Телеграм
Се работи на откривање и на тој кој ја креирал ваквата група и кои се биле членови.

Кусо време откако министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски јави за апсењата, групата почна да се полни со една иста порака во која стои известување дека е направена нова група, а администраторот повикува да му пишуваат во приватна порака за да им ја испрати.

Министерот Спасовски пред еден час извести дека се уапсени две лица за случајот „Јавна соба“, а по него премиерот Зоран Заев, исто така преку социјалните мрежи, извести дека испратиле категорични барања до социјалната мрежа Телеграм да ја избрише групата „Јавна соба“ и дека ќе инсистираат на тоа барање сѐ до негово конечно исполнување.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...