31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Видео- Скопјанец чува мечка како домашно милениче иако е заштитено со закон?

Видео- Скопјанец чува мечка како домашно милениче иако е заштитено со закон?

Translate (Eng):[gtranslate]

Скандалозно видео се појави на социјалната мрежа „ТикТоК“ за кое се тврди дека скопјанец чува мечка како домашно миленче иако со Закон за заштита на животните тоа е забрането.

Видеото кое се споделува на социјалната мрежа „Твитер“ е со наслов „скопски фраери чуваат мечка“, а се тврди дека потекнува од некое наше село.

На видеото може да се види малото мече кое е во игра заедно со куче од расата аргентинска дога, која во еден момент го напаѓа животното по што се слуша глас во позадина кој го одвратува од намерата.

РЕКЛАМА

Извор – Сител Телевизија

 

- Реклами -