23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата фати 81-годишен старец -вршел нелегален такси превоз

Полицијата фати 81-годишен старец -вршел нелегален такси превоз

При спроведени контроли во сообраќајот, Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид регистрира две лица кои вршат јавен такси превоз на патници без да поседуваат соодветна лиценца за таква дејност издадена од надлежен орган.

На бул.„Туристичка“ во Охрид затекнато е патничко возило „сеат“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А.П.(53) од Струга, а на стариот регионален пат Охрид-Струга, при нелегален јавен такси превоз на патници, со патничко возило „нисан“, со струшки регистарски ознаки, затекнат е С.Т.(81), од струшкото с.Радолишта.  Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во соопштението на Министерството за внатрешни работи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...