3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Шест полициски службеници поминале патарина со вклучени флешеви само за да не...

Шест полициски службеници поминале патарина со вклучени флешеви само за да не платат пари, против нив е поднесена соодветна пријава !!

Translate (Eng):[gtranslate]

32 глоби за неплаќање патарина и користење “флешери”, казни и за шест полициски службеници
На 31.01 и 01.02 од страна на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, Државниот инспекторат за транспорт и Мобилната единица за безбедност во сообраќајот беше извршена засилена контрола за санкционирање на евентуални злоупотреби при наплатата на патарина на автопатиштата и неовластена употреба на т.н. „флешери“. Притоа изречени се 32 глоби за неплаќање на патарина.
Шест полициски службеници ја поминале наплатната станица без да платат, со злоупотреба на флешери и службена легитимација и против нив покрај изречената глоба, ќе бидат преземени мерки и од страна на Одделот за внатрешна контрола.

РЕКЛАМА