4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаA1on: Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби не сакал да плати...

A1on: Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби не сакал да плати 40 денари патарина, па со нелегално поставени флешери ги поминувал наплатните рампи.. !!

Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби, бил фатен како ја поминува
патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери,
дознава „А1он“. Според наши извори, тој бил затекнат вчера и е еден од 32 лица за
кои МВР објави дека биле санкционирани поради злоупотреби при наплата на патарината. Полицајците го фатиле при спроведување на акциска контрола на МВР.
За повеќе детали:TУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...