31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија A1on: Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби не сакал да плати...

A1on: Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби не сакал да плати 40 денари патарина, па со нелегално поставени флешери ги поминувал наплатните рампи.. !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби, бил фатен како ја поминува
патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери,
дознава „А1он“. Според наши извори, тој бил затекнат вчера и е еден од 32 лица за
кои МВР објави дека биле санкционирани поради злоупотреби при наплата на патарината. Полицајците го фатиле при спроведување на акциска контрола на МВР.
За повеќе детали:TУКА

РЕКЛАМА
- Реклами -