31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија МВР организаторот на протестите го казни со 510 евра, а тој ги...

МВР организаторот на протестите го казни со 510 евра, а тој ги почасти со банана и две јаболка..

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Македонија не сум добил ни цент, освен оваа казна, коментира еден од
организаторите на протестот за случајот „Монструм“.
Блерим Ахмеди на Фејсбук ја објави казната од 500 евра која ја добил од
Министерството за внатрешни работи, за минатонеделниот протест кој резултираше со немири и ја вознемири јавноста,истотакато тојдодаде дека оваа казна може дасе  надомести само со банана идве јаболка…Нема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -