17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Ахмет Муртезан од Скопје е добитник на Jeep® Renegade, главната награда од...

Ахмет Муртезан од Скопје е добитник на Jeep® Renegade, главната награда од наградната игра „Дополни и добиј“ на Македонски телеком

Translate (Eng):[gtranslate]

Доделени и 50 дневни награди – Samsung Galaxy A21S

Ахмет Муртезан од Скопје е добитник на Jeep® Renegade, главната награда од наградната игра „Дополни и добиј“ на Македонски телеком. Ахмет денеска ги доби клучевите од својот нов автомобил и истакна дека со години наназад ги користи услугите на Телеком и е задоволен, а главната награда што ја доби е повеќе од добредојдена за неговото семејство.
Наградната игра се организираше за сите нови и постојни припејд-корисници во периодот од 30 ноември минатата година до 18 јануари годинава.

 

РЕКЛАМА

Освен главната награда Jeep® Renegade, Македонски телеком секојдневно доделуваше и по еден смартфон Samsung Galaxy A21S.

Корисниците се регистрираа преку TelekomMK апликацијата, а со регистрацијата добиваа и 3GB мобилен интернет.
Сите добитници се објавени на веб-страницата на Македонски телеком.

- Реклами -