-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМаж од Кочанско измамен при купување мобилен телефон

Маж од Кочанско измамен при купување мобилен телефон

Маж од Кочанско е  олеснет за 4.000 денари при купување мобилен телефон, но наместо да добие апарат добил две заштитни маски за неговиот стар мобилен апарат.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова во соопштение наведува дека 46-годишен маж од Кочанско вчера во 19 часот во Полициската станица во Кочани пријавал оти од страна на лице, кое се претставило како И.Т од Гевгелија, бил доведен во заблуда, доколку уплати 4.000 денари на сметка, за возврат по карго ќе му го испрати мобилниот телефон.

Откако пријавителот во банка ја уплатил наведената сума, по карго му бил испратен пакет, но наместо телефон имало предемет со две маски од телефон.

Се работи на расчистување на случајот, се вели во соопштението од СВР-Штип.

Полицијата апелира граѓаните да не наседнуваат на вакви измами.

Претходно жртви беа повозрасни луѓе, кои купуваа огревно дрво од страна на непознати продавачи. Парите им ги даваа на рака, но дрвата не им пристигнуваа во дворовите

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...