11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаМладите во Штип пресреќни, бидеjќи приватна фирма им донирала количка- Вредна 1.500...

Младите во Штип пресреќни, бидеjќи приватна фирма им донирала количка- Вредна 1.500 денари…

Домот на млади во Штип се пофали со донација добиена од приватна локална фирма.
За многумина на социјалните мрежи оваа донација е неверојатно срамен показател колку државата се грижи за потребите на младите и институциите кои се грижат за младите.Оваа донација беше објавена на социјалната мрежа Фејзбук во која Домот на младите во Штип јавно им се заблагодаруваат на донаторот на оваа вредна донација…May be an image of надвор и текст кој вели „дом на млади штип 8h би сакале да им ce заблагодариме на техноинжинериг од штип за донација на оваа количка Koj ke им биде од голема полза на вработените при продукција на престоните културни настани на отворено.“

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...