26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Младите во Штип пресреќни, бидеjќи приватна фирма им донирала количка- Вредна 1.500...

Младите во Штип пресреќни, бидеjќи приватна фирма им донирала количка- Вредна 1.500 денари…

Translate (Eng):[gtranslate]

Домот на млади во Штип се пофали со донација добиена од приватна локална фирма.
За многумина на социјалните мрежи оваа донација е неверојатно срамен показател колку државата се грижи за потребите на младите и институциите кои се грижат за младите.Оваа донација беше објавена на социјалната мрежа Фејзбук во која Домот на младите во Штип јавно им се заблагодаруваат на донаторот на оваа вредна донација…May be an image of надвор и текст кој вели „дом на млади штип 8h би сакале да им ce заблагодариме на техноинжинериг од штип за донација на оваа количка Koj ke им биде од голема полза на вработените при продукција на престоните културни настани на отворено.“

РЕКЛАМА
- Реклами -