7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаТешко на слепите лица, во Македонија: Ова се Тактилните траки за cлепи...

Тешко на слепите лица, во Македонија: Ова се Тактилните траки за cлепи лица со кои се пофали власта..

Реконструираниот дел на булеварот “Гоце Делчев” во Прилеп беше отворен во пресрет на Новогодишните празници, а на свечениот чин присуствуваше дури и премиерот Зоран Заев.

И ние нема да бидеме Прилеп и Македонија, ако работите продолжуваат да се одвиваат дури и откако ќе се пресече црвена лента.

Тактилните траки за cлепи лица кои беа поставени по тротоарите на булеварот, се најдоа во сите фалби за она што локалната власта го сработила.

Се правеа пресови, се вршеа увиди во работата и постојано се повторуваше едно исто:

“Прилеп добива булевар со импозантни тротоари, гранитни плочки и тактилни траки за слепи лица….”

Епа тешко на слепите лица со вакви патеки:
Извор и Фото: Markukule

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...