24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Престрелка во Арачиново како на филм: Од автомобил во движење пукале кон...

Престрелка во Арачиново како на филм: Од автомобил во движење пукале кон луѓе кои седеле во двор, овие возвратиле со иста мера…

Translate (Eng):[gtranslate]

Во попладневните часови на 4 февруари, 35-годишниот А.А. од селото Арачиново во полиција пријавил дека додека седел во неговиот двор со соселанецот Ф.А. (31), поминал автомобил „форд галакси“ во којшто биле Ш.М.(36) и Ш.М., кои пукале кон нив.

Според пријавеното, двајцата соселани кои биле во дворот возвратиле на пукањето.

Повредени лица нема, а оштетени биле возилото „форд галакси“ сопственост на Ш.М. и автомобил „мерцедес“ сопственост на Ф.А..

РЕКЛАМА

Полицијата работи на расчистување на случајот.

- Реклами -