24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Дома фалисфикувал пари, па потоа ги трошел по прости*утки...

Дома фалисфикувал пари, па потоа ги трошел по прости*утки…

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж и платил на жена 2.000 лажни евра за време на првиот состанок, а после тоа и 10.000 лажни швајцарски франци на друга проститутка.

300 евра за еден час? Нов трик за мега заработка
Откако 50-годишен маж потрошил лажни пари во вредност од 85.000 куни на проститутки, тој бил осуден на три години условна казна затвор во судот во Швајцарија за измама, печатење пари и пуштање во промет.

Парите што ги отпечатил дома биле толку лошо направени „што дури и слеп човек можел да примети дека се лажни“, рече претседателот на судот во Базел.

РЕКЛАМА

Измамата била откриена откако една жена се обидела да внесе фалсификувани пари на нејзината банкарска сметка следниот ден откако ги примила.

Откако не успеала да ги префрли парите на банкомат, 39-годишната жена ги пријавила необичните банкноти во полиција.

- Реклами -