19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветДома фалисфикувал пари, па потоа ги трошел по прости*утки...

Дома фалисфикувал пари, па потоа ги трошел по прости*утки…

Маж и платил на жена 2.000 лажни евра за време на првиот состанок, а после тоа и 10.000 лажни швајцарски франци на друга проститутка.

300 евра за еден час? Нов трик за мега заработка
Откако 50-годишен маж потрошил лажни пари во вредност од 85.000 куни на проститутки, тој бил осуден на три години условна казна затвор во судот во Швајцарија за измама, печатење пари и пуштање во промет.

Парите што ги отпечатил дома биле толку лошо направени „што дури и слеп човек можел да примети дека се лажни“, рече претседателот на судот во Базел.

Измамата била откриена откако една жена се обидела да внесе фалсификувани пари на нејзината банкарска сметка следниот ден откако ги примила.

Откако не успеала да ги префрли парите на банкомат, 39-годишната жена ги пријавила необичните банкноти во полиција.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...