1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМаријанчо Миленовски од Облешево: Јас сум уште една жртва на социјалните мрежи

Маријанчо Миленовски од Облешево: Јас сум уште една жртва на социјалните мрежи

32-годишниот Маријанчо Миленовски од Облешево пред камерата на ТВ Алфа се пожали дека живото му се претворил во пекол, откако на социјалните мрежи од неговата несудена девојка и од нејзини познаници бил етикетиран како педофил и макро, по што останал и без работа.

„Психички многу тешко. Мајка ми е растревожена, болна. Јас паднав психички. Бев и на лекар, имам уверение .Ги имат сите докази од МВР и никој ништо не презема. Ми испракаат понуди за пријатели од разни профили.Ми се закануват дека ќе ме убијат затоа што сум педофил и силувач. Објавиле број од мојата мајка дека е проститутка „-изјави Маријанчо Миленовски

Сслучајот е пријавен во полиција, од кад епотврдуваат дека за настанот е запознат и Јавен обвинител. По целосно комплетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава против едно лице.

„Јас отидов четири пати да пријавам за случајот, инспекторката само ми грчи рамења и вели не знам што да направам. Ако таа не знае, ние уште помалку. Овааа држава работи само за власта , а не за обичните луге. Кога се работи за премиер, полицијата работи, а вака за обичниот народ не„-тврди Миленовски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...