22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Маријанчо Миленовски од Облешево: Јас сум уште една жртва на социјалните мрежи

Маријанчо Миленовски од Облешево: Јас сум уште една жртва на социјалните мрежи

Translate (Eng):[gtranslate]

32-годишниот Маријанчо Миленовски од Облешево пред камерата на ТВ Алфа се пожали дека живото му се претворил во пекол, откако на социјалните мрежи од неговата несудена девојка и од нејзини познаници бил етикетиран како педофил и макро, по што останал и без работа.

„Психички многу тешко. Мајка ми е растревожена, болна. Јас паднав психички. Бев и на лекар, имам уверение .Ги имат сите докази од МВР и никој ништо не презема. Ми испракаат понуди за пријатели од разни профили.Ми се закануват дека ќе ме убијат затоа што сум педофил и силувач. Објавиле број од мојата мајка дека е проститутка „-изјави Маријанчо Миленовски

Сслучајот е пријавен во полиција, од кад епотврдуваат дека за настанот е запознат и Јавен обвинител. По целосно комплетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава против едно лице.

РЕКЛАМА

„Јас отидов четири пати да пријавам за случајот, инспекторката само ми грчи рамења и вели не знам што да направам. Ако таа не знае, ние уште помалку. Овааа држава работи само за власта , а не за обичните луге. Кога се работи за премиер, полицијата работи, а вака за обичниот народ не„-тврди Миленовски.

- Реклами -