-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветЗа да покаже дека е различен од Трамп: Бајден телефонски им се...

За да покаже дека е различен од Трамп: Бајден телефонски им се јавува на американските граѓани за да ги праша како се

Кампањата на Бајден треба да биде модерна верзија, во ерата на социјалните медиуми, на радио- разговорите што во 30-тите години од минатиот век ги правел претседателот Френклин Рузвелт, како начин да се биде меѓу Американците е нивниот дом
„Ало, овде е Џо, вашиот претседател“. Ваков телефонски повик добила вчера Мишел од Калифорнија, мајка и сега домаќинка, која останала без работа поради економската криза предизвикана од пандемијата.

Таа е првата со која американскиот претседател Џо Бајден започна телефонски разговори со обичните американски граѓани, чија цел е да покаже дека се разликува од неговиот претходник Доналд Трамп, кој беше критикуван дека не се грижи за судбината на милиони Американци погодени од здравствената и економската криза.

Мишел претходно му пишала на Бајден за да му каже за нејзините проблеми и потешкотии при наоѓање нова работа.

„Работата е многу поважна од платата. Се работи за вашето достоинство, Почитта кон вас, вашето место во заедницата “,

вели Мишел во видеото од разговорот, што го објави Белата куќа.360

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...