26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Свет За да покаже дека е различен од Трамп: Бајден телефонски им се...

За да покаже дека е различен од Трамп: Бајден телефонски им се јавува на американските граѓани за да ги праша како се

Translate (Eng):[gtranslate]

Кампањата на Бајден треба да биде модерна верзија, во ерата на социјалните медиуми, на радио- разговорите што во 30-тите години од минатиот век ги правел претседателот Френклин Рузвелт, како начин да се биде меѓу Американците е нивниот дом
„Ало, овде е Џо, вашиот претседател“. Ваков телефонски повик добила вчера Мишел од Калифорнија, мајка и сега домаќинка, која останала без работа поради економската криза предизвикана од пандемијата.

Таа е првата со која американскиот претседател Џо Бајден започна телефонски разговори со обичните американски граѓани, чија цел е да покаже дека се разликува од неговиот претходник Доналд Трамп, кој беше критикуван дека не се грижи за судбината на милиони Американци погодени од здравствената и економската криза.

Мишел претходно му пишала на Бајден за да му каже за нејзините проблеми и потешкотии при наоѓање нова работа.

РЕКЛАМА

„Работата е многу поважна од платата. Се работи за вашето достоинство, Почитта кон вас, вашето место во заедницата “,

вели Мишел во видеото од разговорот, што го објави Белата куќа.360

- Реклами -