9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Свет Злоупотребени европски пари: ЕУ бара Бугарија да ги врати парите за полициски...

Злоупотребени европски пари: ЕУ бара Бугарија да ги врати парите за полициски возила

Translate (Eng):[gtranslate]

Злоупотребени европски пари за возила во Бугарија
ЕУ бара Бугарија да врати пари за полициски возила, зашто со доделената помош наместо нови купиле половни. Станува збор за 350 теренски возила, чија набавка чинела 7 милиони евра…

РЕКЛАМА