24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Семејство бара помош, неможе да ги купи лековите за шест годишно девојче...

Семејство бара помош, неможе да ги купи лековите за шест годишно девојче со епилепсија

Translate (Eng):[gtranslate]

Арлинда има 6 години. Прво одделение е, но ја прекина наставата поради тоа што е болна. Страда од епилепсија, а имала напади и на училиште.  Само за терапијата која Арлинда мора да ја прима, семејството Рахмани троши 6 илјади денари на месечно ниво, сума којашто не можат да ја покријат со приходите што ги земаат, објави  mk.tv21.tv. 

РЕКЛАМА
- Реклами -