24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Симона од Скопје ја потстрижа долгата коса за болните дечиња од рак

Симона од Скопје ја потстрижа долгата коса за болните дечиња од рак

Translate (Eng):[gtranslate]

Кога хуманоста нема граници, лимитот е само небото. А посебно кога ваква хуманост создаваат младите.

Симона Георгиевска (18) од Скопје која учи во средното медицинско училиште Панче Караѓозов ја пострижа својата коса, а плетенката ќе ја донира во Холандија:

„Често во училиште се сретнував со разни болести меѓу кои е и ракот, кој за жал најчесто завршува фатално. Бидејќи нашата држава не изработува перики, мојата коса ја донирам во Холандија. Целта е да овозможам барем малку насмевка кај болните дечиња. Косата ја чував 7-8 години, годишно 3-4 пати ги обновував само врвовите„, вли Симона.

РЕКЛАМА

Браво девојче

 

Женски Магазин

- Реклами -