9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаПосле препораката на УНЕСКО Охридското Езеро се одлучи само да се подзачисти...

После препораката на УНЕСКО Охридското Езеро се одлучи само да се подзачисти…

Брановите и силниот ветер вечерва ни го вратија назад ѓубрето кое се фрла во водите на Охридското Езеро.

И покрај бројните ЕКО акции и препораките од УНЕСКО со кои постојано се чисти дното на езерото, сепак тоа во себе крие уште многу ѓубре, кое неодговорни граѓани го фрлаат во езерото, глетката е тажна но за жал ова е реалната слика од несовесноста на малограѓанството…

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...