23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Примопредавање на Ваксајнот: Александар Вучиќ и премиерот Зоран Заев утре ќе извршат...

Примопредавање на Ваксајнот: Александар Вучиќ и премиерот Зоран Заев утре ќе извршат примопредавање на донацијата на вакцини од Србија

Translate (Eng):[gtranslate]

Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот Зоран Заев утре ќе извршат примопредавање на донацијата на вакцини од Србија, или како што би кажал нашиот премиер на англиски, Ваксејнс.

Како што соопштија од кабинетите на двајцата премиери, Заев ќе ја пречека делегацијата предводена од претседателот на Република Србија Александар Вучиќ на граничниот премин Табановце, со која ќе пристигне и првата пратка на вакцини против коронавирусот за имунизација на граѓаните на Македонија.

По работната средба на граничниот премин, премиерот Заев придружуван од министерот за здравство Венко Филипче и српскиот претседател Александар Вучиќ ќе дадат кратки изјави за медиумите.

РЕКЛАМА
- Реклами -