7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаБоки 13 влегува во политика: Лидерот Јовановски ќе се води под мотото...

Боки 13 влегува во политика: Лидерот Јовановски ќе се води под мотото „декриминализација на СДСМ“

Ќе видиме што ќе можам да очекувам, изјави кусо Бојан Јовановски, на прашањето дали очекува победа на конгресот на СДСМ.

Веста дека Боки 13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес, а кој треба да се одржи на 21 март, тој ја потврди пред денешното судење за Меѓународен сојуз појаснувајќи дека повеќе детали јавноста ќе добие во форма на соопштение.

Како што се шпекулира, мотото на кампањата што ќе ја води Боки-13 за иден лидер на СДСМ е „Декриминализација на СДСМ“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...